Mükemmelliyetçilik Hakkında – Canlı Sohbet Hattı

103

Neden Mükemmeliyetçi Olunur?

Sevgili canlı sohbet hatları kullanıcıları genellikle, çocukluk döneminde “ancak bir şeyler başardığım zaman değer görür ve sevilirim” şablonunun öğrenilmesi ile hayata geçer ve zamanla genel bir tutum haline gelir. Bu düşüncenin bir sonucu olarak kişi, kendisine de başkalarının onu onayladığı ölçüde değer vermeyi öğrenir. Bu durumda özgüven tamamen başkalarının değerlendirmesi üzerine kurulur. Bütün bu çarpık düşünce ve oluşan tutum, kişiyi, başkalarının eleştiri ve düşüncelerine karşı son derece hassas ve kırılgan kılar. Sonuçta kişi, acı verici eleştirilerden kaçınmanın tek yolu olarak mükemmelliği görür ve umutsuzca mükemmel olma çabası içine girer.

Mükemmeliyetçi tutum, doğasından kaynaklanan kısırdöngü sebebiyle kişiye acı verir. sevgili canlı sohbet hatları kullanıcıları öncelikle ulaşılması neredeyse imkansız hedefler koyulur. Bundan sonra, hedefler -en azından başlangıç için- imkansız olduğundan, başarısızlık kaçınılmaz olur. Üçüncü aşamada mükemmelliğe ulaşma baskısı ve hissedilen kronik başarısızlık duygusu kişinin verimini ve performansını düşürür. Dördüncü aşamada bu döngü kişinin başarısızlık sebebiyle kendini eleştirmesine ve suçlamasına yol açar. Böylece, başka insanların eleştirilerine gerek bile kalmadan özgüvene büyük bir darbe vurulmuş olur.

Bizle kendimizi geliştirebilmek adına gerçekten neler yapabiliyoruz hiç düşündünüz mü ?İnsanlar bazı durumlarda kendilerini olabildiğince geliştirebilmeyi kendilerine uygun görmek isteyeceklerdir. Peki bunun adına neler yaparsınız kendinize tüm bunları göz ardı edebilmiş olmakta sizin açınızdan önemlidir. Baktığınız zaman bunlar zormuş gibi görünüyor olsa da aslında değildir bir an önce canlı sohbet hattı oluşturup gerçek yaşama dair yapabileceklerinizi ihmal etmeden yaşamaya gayret gösterin.

Gençliğinde doğru şeyler üretebilmiş olan bir insan yaşı ilerledikçe de daha da iyi şeyler yapabilmeyi kendinde bulabilmeye başlayacaktır.Gençken hepimiz ahmakça hatalar yaparız.Özellikle bunlar henüz aklımız oturmadığından kaynaklı olan durumlardır bu yüzde tüm bunlara sahip çıkıp bir an önce kendiniz yapmış olduğunuz birden çok güzel işler için motive olarak değerlerinizi ve kurmuş olduğunuz canlı sohbet  hattı yaratabilme açılarınızı değiştirmiş olmalısınız.

Öğrenme sürenizi minimuma indirmek istermisiniz?Bunun için yapmanız gereke nedir?Çok zor görünebilir ama  bunun kolay yollları da vardır yeterki siz öğrenmek için bir yerden başlamaya karar verin .Genelde bizlere yöneltilen sorulardan bir çoğu nasıl daha  iyi öğrenebilirim sorusu.Gelin sizlere canlı sohbet hattı yayın sahibi olarak nasıl daha kolay öğrenme  becerinizi geliştirebileceğinizden bahsedeyim.

Öğrenmeye çalıştığınız bir konuya bir başkasına öğretecekmişsiniz gibi yaklaşırsanız öğrenme hızınızı artırabilir .Yani canlı sohbet hattı kullanıcılarım birşeyi öğretirken sanki karşınızdakine öğretiyormuş gibi davranmanız sizin için daha kolaydır böylelikle onu kendiniz otomatik olarak anlamış oluyorsunuz ki zaten arkadaşınıza bir konuyu anlatabilecek seviyede iseniz o konuyu tamamlamışsınız demektir.

 

Yorumları Görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir